Wesprzyj działania naszego Stowarzyszenia Przekaż dotację

O nas

Stowarzyszenie "Damy Radę" funkcjonuje jako Punkt Interwencji Kryzysowej. Jeżeli spotyka cię przemoc ze strony twoich najbliższych lub wiesz, że ktoś z twojego otoczenia doznaje przemocy przyjdź do nas, a razem spróbujemy temu zapobiec. Jeśli z jakichś przyczyn jesteś zagrożona(y) bezdomnością u nas znajdziesz bezpłatną, specjalistyczną pomoc prawną. Jak masz problemy wychowawcze z dziećmi oferujemy również bezpłatne terapie i konsultacje psychologiczne. Gdy martwisz się czym nakarmisz dzieci przyjdź do nas, a udzielimy ci pomocy żywnościowej.

Staramy się wszelkimi możliwymi sposobami pomóc tam, gdzie bieda dotyka przede wszystkim dzieci. Otaczamy opieką rodziny niepełne, wielodzietne i w trudnej sytuacji życiowej. Każdym problemem zajmujemy się indywidualnie i każdy jest dla nas najważniejszy. Walczymy o prawa naszych podopiecznych w różnych instytucjach i urzędach. Zapewniamy tymczasowe schronienia dla ofiar przemocy w Ośrodkach Interwencji Kryzysowej. Pomagamy przebrnąć przez biurokrację w urzędach osobom, które sobie z tym nie radzą. Prowadzimy nieustanną akcję informacyjną dotyczącą osób alimentowanych i zmian w prawie alimentacyjnym. Matkom, które nie umieją się "poruszać" w przepisach alimentacyjnych pomagamy uzyskać świadczenia.

Zaistniałyśmy jako Stowarzyszenie po likwidacji Funduszu Alimentacyjnego. Pierwszymi podjętymi działaniami były protesty uliczne przeciwko likwidacji FA oraz świadczenie doraźnej pomocy matkom pozostającym bez środków do życia. We wrześniu 2004r udało nam się sformalizować naszą działalność poprzez wpis do KRS. W styczniu 2005r uzyskałyśmy lokal z zasobów komunalnych dzielnicy Mokotów m.st. Warszawy. Pozwoliło nam to na rozpoczęcie regularnych i stałych działań. Sami we własnym zakresie wyremontowaliśmy i umeblowaliśmy lokal. Zorganizowaliśmy magazyn żywnościowy tzw. Bank Doraźnej Pomocy dla Rodzin z Dziećmi, gdzie rodziny znajdujące się w trudnej sytuacji życiowej uzyskują pomoc rzeczową. Osoba, która ma problem wychowawczy z dzieckiem u nas skorzysta z porady bądź terapii psychologicznej. Osoba mająca problemy lokalowe otrzyma poradę prawną i fachowe wskazówki jak wyjść z kłopotów. "Prowadzimy za rączkę" wszystkich, którzy nie są w stanie przebrnąć przez biurokrację. Dzieciom staramy się zorganizować czas wolny po szkole i okresie wakacji oraz ferii. Mamy wolontariuszy, którzy udzielają bezpłatnych korepetycji dzieciom na etapie szkoły podstawowej. Współpracujemy z Chorągwią Stołeczną ZHP skąd wysyłamy dzieci na wypoczynek letni i zimowy. W wakacje, 2005r 600 dzieci wyjechało do Starej Dąbrowy, Krynicy Morskiej i Kasiny Wielkiej k/ Rabki. W okresie ferii zimowych 2006r dzieci wyjechały na zimowiska do Kasiny Wielkiej i Mszany Dolnej.

Na Mikołajki zorganizowaliśmy dzieciom - naszym podopiecznym imprezę mikołajkową wspólnie z Międzyszkolnym Uczniowskim Klubem Sportowym EURO 6 połączoną z rozdaniem paczek świątecznych. W przedstawieniu pt. "Mikołajki u Shreka" udział wzięły dzieci z MUKS EURO 6. Swoją obecnością zaszczyciły nas Pani Joanna Kluzik- Rostkowska Wiceminister Polityki Społecznej i Pani Krystyna Wyrwicka Dyrektor Departamentu Integracji Społecznej w MpiPS.

Przed świętami Bożego Narodzenia zorganizowaliśmy przedświąteczną zbiórkę żywności w hipermarketach TESCO w Warszawie na rzecz naszych podopiecznych. Przez trzy weekendy listopada 2005r nasi wolontariusze zbierali żywność. Z uzbieranej żywności zrobiliśmy paczki dla najuboższych na święta. Na stałe współpracujemy z Fundacją "Bank Żywności S.O.S" w Warszawie oraz doraźnie uzyskujemy różnorodne artykuły żywnościowe i przemysłowe od darczyńców. Już wkrótce ruszy nasza bezpłatna infolinia, która będzie służyła rozwiązywaniu wszelkich problemów życiowych. Dzięki infolinii będzie można się do nas bezpłatnie dodzwonić z całej Polski.

W niedalekiej przyszłości z całą pewnością otworzymy swoje oddziały terenowe. Wiemy, że potrzeby są duże w całym kraju, ale niestety nie mamy na razie możliwości pomagać rzeczowo poza woj. Mazowieckim, ponieważ nie mamy na to środków finansowych. Niestety nie możemy wysyłać paczek, bo to też się wiąże z kosztami, co przewyższa nasze możliwości. Bardzo chcielibyśmy pomóc wszystkim, ale nasze możliwości są na razie ograniczone do terenu woj. Mazowieckiego.

Zwracamy się z prośbą do wszystkich, którzy chcieliby pomóc! Potrzebujemy odzieży, zabawek, oraz artykułów pierwszej potrzeby. Zrobimy wszystko, a nawet więcej, aby uśmiech zagościł na stałe na twarzach naszych dzieci.

Nie zapominajmy, że wszystkie dzieci są nasze!!!

Kontakt

Stowarzyszenie "Damy Radę"
KRS: 0000216493
REGON: 01581223200000

ul. Zygmunta Modzelewskiego 10
02-679 Warszawa Prosimy o kontakt telefoniczny w celu umówienia spotkania.

+48 795 590 555
damyrade0@vp.pl